RockRun Jarocin / 09.09.2018

Trasa półmaratonu

Start i meta na stadionie przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie – obiekt Jarocin-Sport Sp. z o.o.

Trasa biegu wiedzie drogą powiatową w kierunku Żerkowa przez miejscowości Annapol oraz Wilkowyja. W miejscowości Wilkowyja skręt w kierunku Łuszczanowa i dalej trasa wiedzie w kierunku miejscowości Lisew. Po dotarciu do drogi Jarocin-Żerków, powrót trasą bezpośrednio w kierunku Jarocina kolejno przez miejscowości Wilkowyja i Annapol.

Trasa średnio ciężka z długim podbiegiem na odcinku z miejscowości Wilkowyja do miejscowości Annapol. Oznaczenie trasy w wybranych punktach. Bieg prawą stroną drogi, zakaz przekraczania osi jezdni na odcinku Jarocin-Wilkowyja i z powrotem Wilkowyja Jarocin.

Na trasie w miejscowości Wilkowyja ( 4,2 km biegu oraz 17,0 km) oraz Łuszczanów ( 8,2 km biegu), a także na trasie Żerków-Jarocin ( 13 km biegu), będą znajdować się punkty odżywcze. Na trasie biegowej woda oraz napoje izotoniczne podawane będą w plastikowych kubeczkach. Natomiast banany będą poprzecinane na pół. Przed i za każdym punktem odżywczym znajdować będzie się strefa zrzutu śmieci. Wyrzucanie ich poza tą strefą jest zakazane i karane będzie przez sędziów żółtą kartką. Po przekroczeniu linii mety na zawodników czeka suto zastawiona strefa finishera, obfitująca w posiłki i napoje.

Limit czasu biegu -3 godziny. Trasa zamknięta dla ruchu kołowego.

Trasa biegu na 10 km.

Start i meta na stadionie przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie – obiekt Jarocin-Sport Sp. z o.o.

Trasa biegu wiedzie drogą powiatową w kierunku Żerkowa przez miejscowości Annapol oraz Wilkowyja. Na skrzyżowaniu w miejscowości Wilkowyja ( skręt w kierunku miejscowości Łuszczanów ) nawrót.

Trasa średnio ciężka z długim podbiegiem na odcinku z miejscowości Wilkowyja do miejscowości Annapol. Oznaczenie trasy w wybranych punktach. Bieg prawą stroną drogi, zakaz przekraczania osi jezdni.

Limit czasu biegu – 2 godziny. Trasa zamknięta dla ruchu kołowego.